czech english deusch

Technologie, vývoj, výroba

Toroidní transformátory, autotransformátory a tlumivky

Společnost Elektro-Karban se zabývá vývojem, výrobou a prodejem transformátorů, autotransformátorů a dalších induktivních prvků na toroidních, unicorových a feritových jádrech. Transformátory jsou vyráběny od 5VA do 5kVA převážně na navíjecích strojích Ruff od průměru jader 15mm do 700mm. Uvedená technologie umožňuje tyto transformátory vyrábět ve vhodném poměru výšky a průměru jádra. Transformátory jsou vyráběny dle ČSN EN 61558-1 a jejich dodatků včetně souvisejících norem.

Vrstvené izolanty

Výroba kartitových trubek kulatého a čtyřhranného profilu je prováděna ze sulfátového nízko-savého papíru z fenolickým impregnantem. Kartitové trubky kulatého průřezu vyrábíme od vnitřního průměru 3mm do 500mm dle EN 61212-3-1 v teplotní třídě E včetně hranatých profilů. Výroba sklolaminátových trubek je prováděna ze skelné tkaniny s epoxidovým imregnantem od vnitřního průměru 40mm do 600mm dle EN 61212-3-1 v teplotní třídě F.

Elektroizolační materiály

Pro silnoproudou elektrotechniku zpracováváme výsekem různé tvary a druhy izolací z různých materiálů jako např:

Výroba kabelových stromů, elektrických ovládacích rozvaděčů a montáž elektrického zařízení

Tato část výroby se zabývá např. montáží kabelových svazků pro automobilový průmysl, elektrických ovládacích skříní pro chladírenský průmysl, osobní výtahy, regulaci osvětlení apod.

Poznámka: Další podrobnosti najdete v našem katalogu 2015.